[O1] 1.6 BFQ - zapalił się check

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wklicki
    Classic
    • 2010
    • 28

    [O1] 1.6 BFQ - zapalił się check

    Zamieszczone przez Maicroft
    Ten multi by mnie odstraszal. Jakby to bylo quattro to bylby normalny s-tronik czyli nasze DSG.
    Powiem Ci Maicroft, że jeździłem dużo z multi i złego słowa powiedzieć nie mogę. Auto miało 250 tyś a skrzynia pracowała perfekcyjnie. Najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia, tęsknię za nią bardzo Teraz jeżdżę z DSG i gdyby ktoś zaproponował mi że włoży mi multi to oddałbym kilka wypłat. Multi w przeciwieństwie do DSG nie szarpie, nie stuka, nie ma problemu z decyzją biegu itd. To oczywiście tylko moje zdanie
    Aktualnie: OCTAVIA I 1.8T 20V 150km AGU
    Było: FABIA I 1.4 MPI + LPG
    OCTAVIA 1.9 TDI 90km


  • romman
    Ambiente
    • 2009
    • 201

    #2
    [O1] 1.6 BFQ - zapalił się check

    Witam,

    Wczoraj wieczorem zapalił się check engine. Samochód jeździ normalnie bez problemów. Nie wiem, czy to wina paliwa (wczoraj tankowałem, ale zrobiłem około 50km bez check'a) czy też padła lambda albo przepływomierz.

    Czy ktoś z rejonu Katowic pomoże mi zdiagnozować kompa za przysłowiowe piwko?

    Inna sprawa - czy ktoś miał podobny przypadek (1.6 BFQ + Landi Renzo "fabryczne")? Co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną?

    Komentarz

    • Wojtas_Poznań
      RS
      • 2010
      • 2822

      #3
      Zamieszczone przez romman
      Czy ktoś z rejonu Katowic pomoże mi zdiagnozować kompa za przysłowiowe piwko?
      szukajcie a znajdziecie : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53257
      SPOT Poznań:
      .....
      ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


      Error 503 Wojtas Unavailable :P

      Komentarz

      • piotrek_os
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 8160
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Zamieszczone przez romman
        Wczoraj wieczorem zapalił się check engine
        jak bład sporadyczny to po przejechaniu ponad 100 km zniknie check - ale warto zobaczyc Vagiem o co biega :diabelski_usmiech
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz

        • romman
          Ambiente
          • 2009
          • 201

          #5
          Zamieszczone przez piotrek_os
          Zamieszczone przez romman
          Wczoraj wieczorem zapalił się check engine
          jak bład sporadyczny to po przejechaniu ponad 100 km zniknie check - ale warto zobaczyc Vagiem o co biega :diabelski_usmiech
          Już się umówiłem z kolegą 'palioza'.

          Odpinałem akumulator, ale błąd nie znika. Zimno dzisiaj jak cholera, więc za dużo nie grzebałem. Nic to - zobaczymy co na to VAG


          Edit. Kontrolka sama zgasla! Może jest to wina paliwa, lub coś się powoli kończy. Wielkie dzięki dla kolegi 'Palioza', który zaoferował pomoc i vag.

          Komentarz

          Pracuję...